تبلیغات
پرسمان نماز - نماز چگونه از فحشاء و منکرات نهی می‌کند؟
نماز چگونه از فحشاء و منکرات نهی می‌کند؟
نوشته شده توسط علی عمارلو در ساعت 04:14 ب.ظ

در جواب می‌گوییم این عمل به خصوص که انسان آن را در هر روز پنج بار به جا بیاورد و همه عمر ادامه دهد و مخصوصا اگر آن را همه روزه در جامعه ای سالم به جا بیاورد و افراد آن جامعه نیز مانند او همه روزه بجا بیاورند و مثل او نسبت به آن اهتمام بورزند طبعاً با گناهان کبیره سازش ندرند.

لوگو
آری ،توجه به خدا در بندگی ،آن هم در چنین محیط و از چنین افراد ،طبیعتاً باید انسان را از هر معصیتی کبیره و هر عملی که ذوق دینی ان را شنیع می‌داند از قبیل قتل نفس ،تجاوز به جان‌ها ،مال ایتام  و زنا و لواط باز بدارد بلکه نه تنها از ارتکاب آن‌ها ،بلکه حتی از تلقین آن نیز جلوگیری می‌کند.
برای اینکه نماز مشتمل است بر ذکر خدا،و این ذکر ،اولا ایمان به وحدانیت خدا و رسالت و جزای روز قیامت را به نمازگزار تلقین می‌کند  و به او می‌گوید:که خدای خود را با اخلاص در عبادت مخاطب قرار داده ،از او استعانت بنما و درخواست کن،که تو را به سوی صراط مستقیم هدایت نموده ،از ضلالت و غضبش پناه دهد.
ثانیا او را وادار می‌کند به اینکه با روح و دن خود متوجه عظمت و کبریایی خدا شده،پروردگار خود را با زبان ،حمد و ثنا و تسبیح و تکبیر یاد آورد و در آخر بر خود و هم مسلکان خود و بر همه بندگان صالح سلام بفرستد.
علاوه بر اینکه او را وادار می‌کند از حدث(نوعی آلودگی روحی است )و از خبث (آلودگی بدنی و جامعه )خود را پاک کند و نیز از اینکه لباس و مکان نمازش غصبی باشد بپرهیزد و رو به سوی خانه پروردگارش بایستد.

منبع:مدیر وبلاگ


»
مرتبط با : حالات نماز
 
.
. ..
..
 

شارژ ایرانسل

فال حافظ