تبلیغات
پرسمان نماز - روبات نماز خوان” درخراسان شمالی ساخته شد
روبات نماز خوان” درخراسان شمالی ساخته شد
نوشته شده توسط علی عمارلو در ساعت 03:02 ب.ظ

no-picture-thumbnail

مرتضی تقوی، پژوهشگر و استاد دانشگاه و خالق و مبتکر این رباط الکتریکی گفت:این روبات با هدف آموزش فریضه الهی نماز به کودکان به ویژه مهد کودک ها ساخته شده است.

وی افزود: این روبات به پیشنهاد موسسه قرآنی بهشت انتظار بجنورد و در مدت ۴ ماه طراحی و ساخته شده است.

وی همچنین با عنوان اینکه روبات الکتریکی آموزش دهنده نماز،برای نخستین بار است که در کشور طراحی و ساخته می شود، اظهار داشت: تاکنون مبلغ ۱۵ میلیون ریال در این باره هزینه شده که مبلغ ۶ میلیون ریال آن از سوی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری استان حمایت شده است.

تقوی به نحوه کار این روبات نیز اشاره کرد و افزود:این روبات در ابعاد ۳۰ سانتیمتر و به شکلی جذاب برای نونهالان و خردسالان است و طوری طراحی شده که دستورات ارکان نماز همچون رکوع ،قنوت و … را می فهمد و اجرا می کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فاز اول این طرح آموزشی به پایان رسیده اظهار داشت:هم اکنون این روبات با اتصال به کامپیوتر دستورات را اجرا می کند که در فاز بعدی و ارتقاء آن بدون این اتصال می تواند به راحتی دستورات را اجرا کند.

تقوی افزود: از این روبات فردا (۳ دی) در جلسه هیئت هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان که با حضور مسئولان استانی در محل دفتر امام جمعه برگزار می شود،به طور رسمی رونمایی می شود و مورد بهره برداری قرار می گیرد.( باشگاه خبرنگاران بجنورد،)


»
 
.
. ..
..
 

شارژ ایرانسل

فال حافظ