تبلیغات
پرسمان نماز - چگونه برادر بی نمازم را نماز خوان کنم/ جواب آیت الله بهجت
چگونه برادر بی نمازم را نماز خوان کنم/ جواب آیت الله بهجت
نوشته شده توسط علی عمارلو در ساعت 12:42 ب.ظ

پرسمـــان نمازجام دینی: اولین گام برای هدایت انسان اقامه نماز و عمل به دستورات و فلسفه نماز است. اما متاسفانه برخی از افراد اهل نماز نیستند، آیا علاوه بر حسن خلق و حسن عملی که می بایست نماز خوانها از خود نشان دهیم، راهکار دیگری هم برای نماز خوان کردن افراد وجود دارد؟ آیت الله بهجت ره به این سوال و دیگر سوالات در مورد نماز پاسخ داده اند.


برادری دارم که به هیچ وجه نماز نمی خواند و رفیق ناباب دارد و هر چه او را موعظه می کنم گوش نمیدهد لطفا یک راه صریح نشان دهید؟ بعد از نماز طیار علیه السلام برای هدایتش دعا کنید و در سجده آخر برای این مقصد دعا نمایید و تباکی کنید (اشک بریزید)

برای این که درانجام فرمان الهی مخصوصا نماز، با خشوع باشیم چه کنیم؟در اول نماز توسل حقیقی(به این صورت که قبل از تکبیرةالاحرام نماز بگوید: یا بقیةالله و توسل حقیقی یعنی اینکه؛ اول، اعتقاد صحیح و ایمان به آن حضرت داشته باشد. یعنی با حالت شک و تردید به آن حضرت متوسل نشود بلکه با فکر باز و قلبی آماده برای پذیرش آن حضرت باشد واقعا بپذیرید که دیوارها و پرده ها و هیچ چیز دیگر مانع دید مستقیم امام زمانش نیست.

دوم:توجه قلبی به آنحضرت و رعایت ادب بدنی داشته باشد . یعنی اولا باید معتقد به پادشاهی و قدرت او باشد و اگر سلطان بداند او چنین اعتقادی ندارد او را به بارگاه خود راه نخواهد داد لذا بیشتر کسانی که اعتقاد خود را تصحیح نکرده اند مورد توجه آن حضرت قرار نمی گیرند.) به امام زمان کنید و عمل را با تمامیت مطلقه انجام دهید.

برای تمرکز فکر در نماز دستور عملی بفرمائید.«در آنی که متوجه شوید اختیارآ منصرف نشوید.»
[زمانی که در نماز توجه داشتید از روی اختیار توجه خود را از دست ندهید که این کار در صورت مداومت بصورت عادت در خواهد آمد و شما به هنگام نماز به خودی خود متوجه خواهید بود.]

برای ازدیاد محبت به حضرت ولی عصر چکار کنیم؟
گناه نکنید و نماز اول وقت بخوانید

حضرت امام خمینی در یکی از سفارشات اخلاقی خود فرمودند: نمازهای یومیه را در اوقات پنج گانه بخوانید چگونه می شود نمازها را طبق فرمایش ایشان در پنج وقت خواند:اگر شما خود از جهت اخلاقی در این زمینه نظری دارید بفرمائید.

نماز یک وقت مشترک خواندن مانعی ندارد ولی اگر کسی بخواهد همه را در وقت فضلیت بخواند ظهر را که اول وقت خواند عصر را بعد از سه ساعت و عشاء را بعد از 1ساعت و 30 دقیقه از مغرب گذشته بخواند.


»
 
.
. ..
..
 

شارژ ایرانسل

فال حافظ